Выход Вход

Меню сайта
...
...
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Форма входу
Повірка резервуарів

       Законом України "Про метрологію та метрологічну діяльність"  встановлюються правові основи забезпечення єдності вимірювань, регулюються відносини у сфері метрологічної діяльності і організовується захист громадян і національної економіки від наслідків недостовірних результатів вимірювань.

    Одним з напрямків реалізації єдності вимірювань при проведенні операцій з рідкими речовинами на АЗС, нафтобазах, складах ПММ і підприємствах харчової промисловості є повірка резервуарів, в яких ці рідини зберігаються, або резервуарів, що беруть участь в технологічних процесах з необхідністю кількісних вимірів.  При цьому резервуари являють собою засоби вимірювальної техніки (ЗВТ).

    Засіб вимірювальної техніки - технічний засіб, що застосовується при вимірах і має нормовані метрологічні характеристики.

    Повірка засобів вимірювальної техніки - визначення в певних умовах або контроль метрологічних характеристик ЗВТ.

   Таким чином, повірка резервуарів є проведення черги організаційно-технічних заходів по встановленню градуювальної характеристики конкретно встановлених резервуарів, що дає можливість оперативно контролювати кількість продукту, що знаходиться в ньому .

     Відповідно до закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність», повірка (калібрування) резервуарів для інших підприємств, організацій і для фізичних осіб може проводитися повірочними лабораторіями підприємств і організацій, уповноваженими на проведення даного виду робіт.

     Повірочна лабораторія МПП «ТРІУМФ 1» уповноважена на проведення робіт з повірки резервуарів для сторонніх організацій.  Свідоцтво про уповноваження Повірочної лабораторії видано Міністерством економічного розвитку і торгівлі України за № П 438-2014 від 30.01.2014 р.

    Повірка резервуарів проводится згідно чинних нормативних актів:

 

  • Закон України "Про метрологію і метрологічну діяльність";
  • Постанови Кабінету міністрів України;
  • Накази Міністерства економічного розвитку і торгівлі України;
  • ДСТУ 4147-2003 "Метрологія. Резервуари сталеві вертикальні циліндричні. Методика повірки" (ГОСТ 8.570-2000, MOD);
  • ДСТУ 4218:2003 "Метрологія. Резервуари стальні горизонтальні циліндричні. Методика повірки" (ГОСТ 8.346-2000, MOD);
  • РД 10-04-5-87 «Резервуары и технологическое оборудование стационарные измерительные. Определение общей и интервальных вместимостей» (в частині геометричного методу вимірювань)

 

     За результатами повірки резервуара видається:

  •  Свідоцтво про повірку (Довідку про непридатність) встановленого зразка.
  •  Градуювальна таблиця.
  •  Рекомендації щодо подальшого використання резервуара в якості ЗВТ.
  •  Рекомендації по міжповірочному інтервалу.

 

       Законом «Про метрологію та метрологічну діяльність» передбачено, що повірку резервуарів, які використовуються для власних потреб підприємств та громадян - суб'єктів підприємницької діяльності, під час експлуатації та після ремонту проводять за бажанням користувачів цих резервуарів.  При цьому необхідно чітко собі уявляти, що повірені резервуари дають цілий ряд додаткових можливостей.

     Сьогодні повірка резервуарів є затребуваною на ринку зберігання та постачання нафтопродуктів.  Природний знос резервуарів, придонні відклади нафтошламів викликають зміну геометричних форм резервуарів і впливають на зменшення їх внутрішнього простору.  Це неминуче тягне за собою труднощі з визначенням істинної кількості нафтопродуктів, що містяться в резервуарах.  Градуювання резервуарів АЗС дає відчутну економію коштів.  Визначення точного обсягу палива, яке надійшло та було продано, має вирішальне значення для обліку витрати нафтопродуктів і реальної економії. При цьому витрати на проведення повірки резервуарів АЗС окупаються дуже швидко, оскільки втрати палива становлять в середньому 3 м3 на місяць для невеликої АЗС.

      Повірка резервуарів на АЗС, нафтобазах, складах ПММ і т.д., проведена кваліфікованими фахівцями Повірочної лабораторії МПП «ТРІУМФ 1», дозволяє отримати достовірну, відповідаючу вимогам точність:

  •  градуювальну таблицю для оцінки дійсної наявності продукту в резервуарі;
  •  оперативно контролювати надходження і обсяг реалізації продукту;
  •  оцінити стан резервуара: забруднення, негерметичність, втрата продукту.

     Повірка резервуарів на підприємствах харчової промисловості має свою специфіку, зокрема, там передбачена установка рівнемірних систем, які дозволяють візуально бачити рівень продукту в резервуарі і за шкалою визначати його кількість.
Поиск
Календарь
«  Апрель 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

Copyright MyCorp © 2024 |